Πρωταθλητής Κρήτης ο Δημήτρης Καραογλανίδης

γράφει ο Δημήτρης Καραογλανίδης

Για ένατη συνεχόμενη χρονιά ο Όμιλος Τοιχοσφαίρισης Ηρακλείου με μεγάλο χορηγό το Cretalive και σε συνεργασία με το Aegeo Spa του ξενοδοχείου Candia Maris, στην Αμμουδάρα Ηρακλείου, διοργάνωσε το 9ο Παγκρήτιο Πρωτάθλημα Squash στους χώρους του ξενοδοχείου από 26 έως και 28 Μαΐου.Πρωταθλητής ο Δημήτρης Καραογλανίδης που κέρδισε στον τελικό τον Γιώργο Περισυνάκη (και οι δύο από το Ηράκλειο) με 3-0 με τρίτη θέση ο Δημήτρης Σκαράκης (Χανιά) που κέρδισε στον μικρό τελικό τον Δημήτρη Ξενάκη με 3-2 που στο 5ο game κι ενώ το σκορ ήταν 7-7 εγκατέλειψε γιατί χτύπησε στο χέρι. 1ος στη β Κατηγορία ο Βαγγέλης Σκαράκης, 2ος ο Αλέξανδρος Μπόβαλης και 3ος ο Χατζηστρατής (όλοι από τα Χανιά) ενώ στις γυναίκες 1η ήταν η Ιωάννα Κωστάκη, 2η η Όλγα Μπαςάκη και 3η η Αναστασία Κρουσταλάκη. Επίσης έγιναν αγώνες με τους μικρούς αθλητές του Δημήτρη Under 11 και συμμετείχαν τα παιδιά Παπαδάκης Γιάννης, Παπαδάκη Μυρτώ (η οποία έπαιξε και στο γυναικείο ταμπλό), Παπαδάκη Ευαγγελία, Χατζησεβαστού Φωτεινή και Βασιλακάκη Μαρία. Όλα τα παιδιά βραβεύτηκαν για την συμμετοχή τους και απέσπασαν πολύ θετικά σχόλια από όλους τους παρευρισκόμενους για την πρόοδό τους.