Πέμπτη η Ελίζα στο Βελιγράδι

IMG_1687Την πέμπτη θέση κατέλαβε η πρωταθλήτρια μας Ελίζα Καργιώτη στο Serbian Open 2014 που έγινε στο Βελιγράδι και στο πανέμορφο κλαμπ SquashLand του φίλου Ιβάν Τζόρτζεβιτς. Η Ελίζα ηττήθηκε στον δεύτερο γύρο από την Jocipa Pursun από την Κροατία με 11/9 11/9 ενώ στους αγώνες κατάταξης με δύο νίκες κατέληξε στην πέμπτη θέση. Στις γυναίκες συμμετείχαν 12 κοπέλες και την πρώτη θέση πήρε η Ουγγαρέζα Szofi Marton που στον τελικό κέρδισε την Luca Polgar με 11/8 11/6 11/5 (3-0) με τρίτη την Paulina Rados που κέρδισε την Pursun με 3-2 (12/10 στο πέμπτο). Στους άνδρες νικητής ήταν ο Ούγγρος Andras Torok στον τελικό επί του Κροάτη Martin Kegel με 11/8 10/12 11/9 11/6 (3-1) με τρίτο τον επίσης Κροάτη Vedran Svonja. Επίσης στο τουρνουά συμμετήχε ο πολύ συμπαθής φίλος και παίκτης/μέλος του Aquadome Lars Koppmann που μένει αρκετό καιρό και στο Βελιγράδι εκτός από την Αθήνα. Στο τουρνουά ηττήθηκε στον δεύτερο γύρο από τον επίσης Σέρβο Dusan Sikman με σκορ 11/3 11/3 ενώ έπειτα από τους αγώνες κατάταξης τελικά κατέλαβε την 10η θέση!  Πατήστε εδώ για να δείτε όλα τα αποτελέσματα